ساخت پیچ و مهره نفت و گاز

یکی از مهم ترین کاربرد های پیچ و مهره در صنایع نفت و گاز می باشد. با توجه به حساسیت چنین صنایعی ساخت پیچ و مهره نفت و گاز نیازمند انجام دقت بیشتر و کیفیت بالا می باشند. در شرکت تولید پیچ و مهره سپنتا پیچ این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار بوده و کلیه فرآیند ساخت پیچ و مهره نفت و گاز با استفاده از مجرب ترین مهندسان طراحی و تولید می شود تا محصول نهایی از بالاترین استحکامات لازم برخوردار باشد.


برای اولین بار در سال 1856 میلادی اولین پالایشگاه نفتی در جهان که در کشور رومانی تاسیس شد نیاز و ارتباط پیچ و مهره و صنعت نفت و گاز را رقم زد.در کشور ایران نیز بر اساس کشف نفت که در سال 1280 انجام شد پالایشگاه ها کم کم شروع به تاسیس کردند و نیاز پیچ و مهره نفت و گاز از اهمیت بالایی برخوردار شد. پالایشگاه هایی همچون پالایشگاه نفت آبادان ، نفت اصفهان ، بندر عباس ، تبریز و... همگی از جمله چندین پالایشگاه تاسیس شده در کشور ایران می باشد که بدون پیچ و مهره ساخت آن ها عملا امکان پذیر نبود. بنابراین ارتباطی که بین پیچ و مهره و پالایشگاه های نفت و گاز برقرار است ارتباطی همچون چرخ و ماشین است.


در این مقاله قصد داریم درباره روند تولید و ساخت پیچ و مهره نفت و گاز توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

خرید پیچ و مهره نفت و گاز


ویژگی های مورد نیاز برای پیچ و مهره نفت و گاز

اولین نکته در هنگام خرید پیچ و مهره نفت و گاز کیفیت پوشش بکار رفته بر روی آن ها می باشد. این پوشش ها دارای انواع مختلفی است که بر اساس شرایط محیطی هریک از آن ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. گالوانیزه گرم ، نیکل ، تفلون و سایر مواد برخی از انواع پوشش های سطح پیچ و مهره نفت و گاز می باشد که هریک از آن ها دارای ویژگی های خاص جهت قرارگیری در معرض محیط های سرد یا با رطوبت و حرارت زیاد می باشد.


اما یکی از معروف ترین انواع پیچ و مهره نفت و گاز پوشش کادمیوم کرومات می باشد که با حروف اختصاری PTFE معروف می باشند. این بدین گونه است که این مدل از مهره های ساخته شده در بازار خرید پیچ و مهره با نام مهره های شرکت نفتی معروف می باشند. ضخامت و ارتفاع مهره های شرکت نفتی بیشتر از مهره های شش گوش معمولی هستند. نوع رزوه های به کار رفته بر روی این مهره ها شامل دو مدل میلیمتری و اینچی است که استفاده و کاربرد نوع اینچی آن بیشتر از میلیمتری مرسوم می باشد.


مهم ترین و پر استفاده ترین مدل های پیچ و مهره نفت و گاز

✔ استاد بولت گرید B7M

✔ استاد بولت گرید B8M

✔ استاد بولت گرید B7

✔ استاد بولت گرید B8 (با استاندارد A193)

✔ استاد بولت گرید L7 و L7M

✔ مهره نفت و گاز با استاندارد A194 (گرید 2H)

✔ مهره نفت و گاز با گرید 2HM

✔ و...

پیچ و مهره نفت و گاز


نقش استاد بولت در صنایع نفت و گاز

یکی از مهم ترین کاربرد های استفاده از استادبولت در این صنایع در خطوط شیر آلات ، لوله ها و همچنین اتصالات لوله های سر چاه می باشد. نقش این مدل از پیچ ها به دلیل متریال به کار رفته در آن که سبب بالا رفتن میزان کشش در آن می شود و همچنین مقاومت بالایی در برابر حرارت دارد به مراتب بیشتر از سایر مدل های پیچ های صنایع نفت و گاز می باشد.


ساخت استاد بولت

استاندارد های مخصوصی همچون دیگر پیچ و مهره ها برای ساخت استاد بولت وجود دارد که بر اساس شرایط محیطی همچون دما ، میزان تحمل فشار وارده ، میزان رطوبت و... در نشر گرفته می شوند. استاندارد ASTM A193 در استاد بولت نیز بر اساس تمامی این شرایط تعیین گردیده است که دارای گرید های مختلفی همچون B7 ، B7M ، B8 ، B8M ، B16 ، L7 ، L7M و دیگر گرید ها می باشد. پوشش استاد بولت نیز همانطور که در بالا برای ساخت پیچ و مهره نفت و گاز اشاره شد در انواع گالوانیزه گرم ، PTFE ، داکرومات و... می باشد.


معرفی مشخصه های پیچ و مهره نفت و گاز

انواع پیچ و مهره نفت و گاز دارای مشخصه هایی همچون قطر خارجی ، گودی دندانه ، قطر داخلی ، گام ها یا تقسیم دندانه ها ، گام محوری و... می باشد که هریک از آن ها بر اساس نوع کاربرد دارای انواع مختلفی می باشند. جهت نیاز به خرید پیچ و مهره نفت و گاز می توانید با کارشناسان ما در زمینه مدل های مختلف آنها و همچنین کاربرد پیچ و مهره در صنایع نفت و گاز در ارتباط باشید.


قیمت پیچ و مهره نفت و گاز

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت پیچ و مهره نفت و گاز با کارشناسان شرکت سپنتا پیچ در ارتباط باشید. همچنین در قسمت محصولات قیمت پیچ و مهره ها در انواع مختلف موجود می باشد که می توانید خرید خود را از داخل وبسایت انجام دهید.